“Let us consider how we may spur one another on toward love and good deeds, not giving up meeting together, as some are in the habit of doing, but encouraging one another—and all the more as you see the Day approaching.” Hebrews 10:24-25

Paraphrasing John Donne’s “No Man is an Island” tells us that any human being living by himself is surely going to have a hard time surviving. None of us can be sure of living and experiencing the best in this life by ourselves alone. There is a need for us to be “connected.”

In the Body of Christ, it is necessary for a believer to be in constant fellowship with other believers in order to take care of each other and together grow in the faith. In fact, this is God’s command for His children.

The Bible says, “Let us consider how we may spur one another on toward love and good deeds, not giving up meeting together, as some are in the habit of doing, but encouraging one another—and all the more as you see the Day approaching.” (Hebrews 10:24-25)

Our B-group Ministry focuses on bringing together in small groups church members who are of the same age level, and who share similar interests and passion. Groups meet weekly, spending one to two hours of studying God’s Word, sharing life’s experiences, praying, and growing together in the faith.

More Information:

Existing Groups

Man or woman, young or old, single or married, there is a B-group that is just right for you, where you can BELONG!

B-GROUP LEADER B-GROUP NAME DAY OF THE WEEK TIME PLACE  MEMBERS OF BGROUP NETWORK
Ablaza Jeremiah Hunks Sunday 3:00PM Church
1. Allyson Duites Youth
2. Elijah Chua Youth
3. JM bergado Youth
Ablaza Krizia Almaira Kori Friday 5:00PM Church Youth
1. Cookie Cutang Youth
2. Kryzshelle Ortega Youth
3. Kaye Elvena Youth
4. Chloe Maxilom Youth
5. Snead Maxilom Youth
Acogido Wenifreda Leader’s Group Tuesday 6:00PM Church Office Senior
1. Rochelle Mae Gatcho Young Adult
2. Fern Dalman Couple
3. Sharon Duhaylungsod Couple
4. Fe Toring Couple
5. Crisbitha Lopez Couple
6. Ethel de Guzman Couple
7. Gloria Cutang Couple
Alvizo Jay-R The One! Sunday  3:00PM Church Young Adult
1. Jyles Sino Youth
2. Albert Tan Youth
3. Redh Honoridez Youth
Arnado Adrianne Adrianne’s Group Sunday 2:00PM Mc Do Jones Youth
1. Aubrey Lopez Youth
2. Cheryn Cuevas Youth
3. Lovely Sy Youth
4. Angelica Nosorno Youth
Asensi Dawn Preciosa Babies Church Youth
1. Hannah Francisco Youth
2. Tanya Prieto Youth
3. Anna Montesclaros Youth
5. Kathleen Silva Youth
6. Mariane Generana Youth
Bation Lanz Gwapings Sunday 4:00PM Church Couple
1. Cam Albania Young Adult
2. Gerald Gatela Young Adult
3. Jerome Young Adult
4. Jovan Atabelo Young Adult
5. Christian Enad Young Adult
6. Douglas Rustila Young Adult
Bation Lanz Capitol Pensionne Tuesday 2:00PM Capitol
1. Janelle Reloj
2. Michael
3. Ramil
4. Mera
5. Elenita
6. Vergie
7. Edgie
8. Allison
Bation Lanz Boys Thursday Church
1. Kean Canas Young Adult
2. Jeff Canas Young Adult
Open Cell Church
1. Krizia Ablaza Youth
2. Maya Nievares Youth
3. Dawn Asensi Youth
4. Aegean de Pio Youth
5. Redh Honoridez Youth
6. Alfonso Yap Youth
7. Jeremiah Ablaza Youth
8. Adrianne Arnado Youth
9. Steffi Suico Youth
Cabahug Dyreen New Church
1. Pearl Young Adults
2. Karren Young Adults
3. Jenny Young Adults
Canama Allan Believers of Jesus Church Young Adult
Canama Allan 1. Micah Cabrera Youth
2. Aldrin Duites Youth
3. Kirby Tarce Youth
4. Samuel Reloj
5. Scott Camasu
6. Chrysdave Duaso
7. Richard Guerrero
8. Mike Peloton
Cañas Kean The Boys of Truth Saturday 2:00PM Young Adult
1. Jahzeel Puracan Youth
2.Kurt Sugano Youth
3. Axel Arnado Youth
4. James dela Cruz Youth
5. Michael dela Cruz Youth
6.Argie delos Santos Youth
7. Joshua Turtosa
Cañete Rexyl Parthenia Friday 6:00PM Church Couple
1. Jan Millamena Young Adult
2. Joy Puracan Young Adult
3. Karen Puracan Young Adult
4. Retchel Alforque Young Adult
5. Crystal Young Adult
6. Gladish Engracial Young Adult
Cantoy Janice Wives Sunday Church Couple
2. Mahal Vidal Couple
3. Jeremarie Love Couple
4. Kathleen Paderes Couple
Couple
Cantoy Robert Newly Wed Saturday 2:00PM Church 1. Ena Senior
2. Rafael Couples
3. Rosendo Redoble Couples
4. Marieli Redoble Couples
Couples
Cantoy Robert Paul Young Couples Church 1. Ryan Villamor Couples
2. Lyn Villamor Couples
3.Ryan Benemirito Couples
4. Belle Benemirito Couples
Cotiamco Cyril Choy’s Group Sunday 4:00PM Church 1. Jeremiah Ablaza Young Adult
2. Redh Honoridez Youth
3. Francis Youth
Youth
Cuevas Cape Sunday Group Sunday Church 1. Red Niog Youth
2. Kim Villamor Youth
3. Teresa Montesclaros Youth
4. Summer Gonzales Youth
5. Reibelle Taberos Youth
6. Dyanne Castellano Youth
7. Ria Iman
Daan Rhodalyn Rhoda’s Group Saturday 3:00PM Jones 1. Jansen Reyna Reyes Young Adult
2. Ledenlou Autida Youth
3.Noby Unajan Youth
4. Grace Dacoylo
Dakay Carl Bright Academy Friday 6:30PM Banilad
1. Jojie
2. Raymart
3. Daymie
4. Ryan
5. Aisa
Dalman Fern Path Finders Friday 7:00PM Church 1. Alma Merilles Couple
2. Querey Cabaluna Couple
3. Bella Era Alfoja Couple
4. Ally Alfoja Couple
5. Sharon Duhaylungsod Couple
6.Ana Barbara de Rosas Couple
7. Emma Piquero Couple
8. Roselyn Solana Couple
9. Maricel Yap Couple
10. Ruth Ezra Couple
Couple
Dalman Fern Thursday Group Thursday 3:00PM Labangon 1. Emma Arenajo Couple
2. Anna Arenajo Couple
3. Nening Sasil Couple
4. Bebie Sasil Couple
5. Earla Yap Couple
6. Judith Couple
7. Lalang Couple
Couple
Dalman Fern Wives Friday 5:00PM Church 1. Anna Arenajo
2. Chona Soque Couple
3. Juvy Gañolon Couple
Couple
Dalman Fern Singles Saturday 5:00 PM Church 1. Krista Famor Couple
2. Mia Medora Young Adult
3. Chamae Loon Young Adult
4. Gwen Viado Young Adult
Dalman Joven Chosen Few Friday 7:00PM Church 1. Donald Alfoja Couple
2. Romel Cabaluna Couple
3. Jocel Peloton Couple
4. Harvy Solana Couple
5. Mario Merilles Couple
6. Noel Piquero Couple
Couple
de Rosas Robert Wednesday Group Wednesday 7:30PM Church 1. Ben Acogido
2. Wennie Acogido Couple
3. Jess Logarta Couple
4. Tessie Logarta Couple
5. Fe Salvador Couple
6. Bebe Puracan Women
7. Venus Villamor Women
8. Loloy Sasil Couple
9. Manny Villanueva Couple
10. Cirila Labaya Couple
Couple
de Rosas Robert Capitol BS group Monday 5:30PM Capitol 1. Michelle Ortega
2. Lea
3. Dodong
4. Belinda
5. Berny
6. Ian
de Rosas Robert Banilad Saturday 6:30PM Mandaue 1. Joey
2. Rose
3. Edilyn
4. Fe
5. Gina
6. Fretzel
7. Nina
Delez Alren Luz Cairdeas Sunday 2:00PM Church 1. Adrianne Arnado Young Adult
2. Maya Nievares Young Adult
3. Jenny Gallego Youth
4. Althea Virtucio Young Adult
5. Kryzvyl Calero Young Adult
6. Krizia Ablaza Youth
Youth
Escudero Ellys 1. Hannah Matibag
2. Zenia Vidal
3. Kyzelle Villamor
Espinosa Franz Friday Friday 7:00PM Church 1. Zenaida Villar Couple
2. Lyn Rarang Couple
3. Grace Lao Couple
4. Titz Sabayle
5.Mrs.  Gemang
Espinosa Kay Souljahz Saturday 3:00PM Church 1. Anne Camille Camilon Young Adult
2. Rochell Jean Oville Youth
3. Pamela Gay Dadang Youth
4.Edmae Carol Barrida Youth
5. Faithhope Calo Youth
6. Roxelle Give dela Peña Youth
Youth
Famor Eugeanne Krista Budz Sunday 3:00PM Escario 1. Glazy Jane Turtosa Young Adult
2. Rhodalyn Daan Young Adult
3. Mayceil Caber Young Adult
4. Laleine Bergado Young Adult
5. Kriszel Dizon Young Adult
6. Sheila Mae Cagatan Young Adult
7. Sairah Mae Cagatan Young Adult
8. Christy Faith Ocaba Young Adult
9. Janis Cañas Young Adult
10. Sweetzer Llamas Young Adult
Young Adult
Famor Eugeanne Krista Saturday 2:00PM Church 1. Cape Cuevas Youth
2. Dawn Asensi Youth
3. Xhyca Duhaylungsod Youth
Young Adult
Gabasa Deo Thursday Group Thursday 8:00PM Mandaue 1. Aurelio Damole
2. Mimi Damole Couple
3. Rowena Gabasa Couple
Couple
Galindo Tabetha Best Buddies Wednesday 8:00AM VCMC 1.Shiela Francisco Couple
2. Fern Dalman Couple
3. Nanette Couple
4. Celestial Kiok Couple
5. Nening Bonite Couple
Couple
Galindo Tulips Love Sunday 3:30 Church 1. Dinah Joy Oro Youth
2. Eurika Youth
3. Kresia Guiral Youth
4. Pamela Labiaga Youth
5. Paula Urbiztundo Youth
6. Heather Lim Youth
Youth
Gallo Johannie Sinai Sunday 2:00PM Lahug 1. Jessica Cal Couple
2. Aileen Salazar Couple
3. Shiela Cal Young Adult
4. Zizzi Vitor Couple
5. Priscilla Cabusas Couple
Couple
Gatcho Rochelle Mae Ashers Wednesday 7:00PM Ayala 1. Ellys Escudero Young Adult
2.Lindsay Asensi Young Adult
3. Bernice Tañajura Young Adult
4. Vanessa Florentino Young Adult
5. Charisse Mancio Young Adult
6. Gellian dela Cruz Young Adult
7. Honey Faith Lim Young Adult
8. Divine Grace Calo Young Adult
9. Queenie Ganar Young Adult
10. Faith Borden Young Adult
11. Rezza Belandres Young Adult
12. Rhea Young Adult
13. Davelyn Rumalay Young Adult
Young Adult
Gerenia Phillip Gerenia Group Thursday 3:00PM Annex Bldg 1.Mario Albo Senior
2. Ranillo Bation Senior
3. Eric Cal Senior
4. Alberto Calo Senior
6. Jess Logarta Senior
7. Cezar Martinez Senior
8. Ronald Rivera Senior
9. Demetrio Sasil Senior
10. Vic Serrano Senior
11.Rolly Zabala Senior
Senior
Lagahid Roma Better Half Saturday 2:00PM 1. Pam Bation Couple
2.Joreyna Go Basañes Couple
3. Joy Couple
4. Lorelie Alcontin Couple
5. Michelle Constantino Couple
6. Grace Calo Couple
Lagahid Roma CBS moms School Canteen 1. Zizzi Vitor Couple
2. Karissa Salar Couple
3. Jonahlyn Salar Couple
4. Jasmine Toledo
Lim Benzon Thursday Group Wednesday 6:30PM Mandaue 1.Florida Acibar
2. Leo Acibar Couple
3. Anton Florendo Couple
4. Lily Florendo Couple
5. Jay Yuvallos Couple
6. Christie Yuvallos
7. Erlinda Gallo
Logarta Michael Michael’s Group Sunday 10:00AM 1. Jf Venz Dalman
2. Roel Galindo Youth
3. Mattheiu del Mar Youth
4. Isaiah Youth
Manigsaca Karl Couple Saturday 2:00PM 1.Margielou Vailoces
2. Big J Vailoces Couple
3. Rojas Couple
4.Rojas Couple
5.Villena Couple
6.Villena Couple
7.Benemirito Couple
8.Benemirito Couple
9. Dyreen Cabahug Couple
10. Ray Cabahug Couple
11. Cherry Ann Lagulos Couple
Manigsaca Karl Smile 1. George Garcia
2. Mae Sanoy
3. Kenneth Chua
4. Cecille Ballo allo
5. Bianca Garcia
Millamena Jun Mt. Zion Friday 8:00PM 1. Eric Cal Couple
2. Edmond Lopez Couple
3. Alejandro Espinosa Couple
4. Al de Guzman Couple
Couple
Millamena Rachel Banawa Thursday 2:00PM 1. Rejean Villar Couple
2. Lalang Villar Couple
3. Ellen Caballes Women
4. Natalia Figuracion
5. Dawn Figuracion
6. Marie Amasa
7. Joan Labiaga
8. Anacleta Caburnay
9. Annie Sudom
10. Julie Parenzo
11. Marjorie Balorio
12. Lady Caballes
Millamena Rachel Beauty and Brain Sunday 4:00PM 1. Roma Lagahid Couple
2. Armi Vaño Couple
3. Rutchell Bajenting Couple
4. Hilda Bandoy Young Adult
5. Ruth Cruz Couple
6. Gladys Oro Couple
7. Nene Bagtilay Couple
8. Imee Roble Couple
9. Flordeliza Rome Couple
10. Dolores
Millamena Rachel Millamena Rachel Monday 6:00 PM 1. Samuel Bangalao Couple
2. Lexen Bangalao Couple
3. Farida Mantilla Couple
4. Belen Anay Couple
5. Longlong Anay Couple
6. Wilfredo Lo Couple
Youth
Millamena Rachel School Wednesday 8:00AM 1.Rosalinda Gargoles
2. Cecil Cantil
3. Nelly Bromo
4. Joylyn Ygay
5. Eva Dinopol
6. Joy Pagtalunan
7. Soponia taan
8. Merle Andaya
9. Cela Zosa
10. Emma Sabelo
11. Marynoll Cardenas
Millamena Rachel Car Washers Monday 7:00PM
1. Mike
2. Renante
3. Joseph
4. James
5. Nene Bagtilay
Miranda Arfaith International Min Wednesday 5:00PM 1. Felix Mokuna Young Adult
2. Henry Youth
3. Tah Youth
4. Cj Youth
5. Wennie Youth
6. Caroline
7. Dorga
Miranda Jassem Horaios Sunday 4:00PM 1.Apple Patalinghug
2. Strawberry Patalinghug Young Adult
3. Edsariane Cupin Young Adult
4. Janelle Palma Young Adult
5. Errol Barrida Young Adult
6. Karren Urbiztundo Young Adult
7. Beulah Dabon Young Adult
Young Adult
Nievares Maya SWU girls Tuesday 1:00PM 1. Shaira Cabrera
2. Keziah Galay Youth
3. Hazel Jao Youth
4. Alsbeth Ferrolino Youth
5. Joice Delos Reyes Youth
Youth
Palma Janelle Ariana Los Fieles 1. Karren Silva Young Adult
2. Kay Espinosa Young Adult
3. Aegian de Pio Young Adult
4. Janelle Reloj Youth
5. Tulips Galindo Young Adult
6. Aimee Comaling Young Adult
7. Mayie Damole Youth
Palma Janelle Ariana Cuties Tuesday 6:00PM 1. Reibelle Taberos Young Adult
2. Am-Am de Rosas Youth
Youth
Piquero Lucky Lucky Sunday 2:00PM 1. Ren Rebosura Youth
2. Donjie Alfoja Youth
3.Franc Manigsaca Youth
4. Fortvict Manigsaca Youth
5. Joseph Ocaba Youth
Youth
Sabayle Fraxedes Superferries Monday 6:00PM 1 Couple
2. Francis Sevilleno Couple
3. Arfaith Miranda Couple
4. Jay r Alvizo Young Adult
5. Stephen Young Adult
6. Andy Gabriel Medora Young Adult
7.Christian vidal Young Adult
8. Kenneth puracan Couple
9. Lanz Bation Young Adult
10.Marlo Medalla Young Adult
11. Larkinz Rarang Couple
12. Mc Kevin Delloro Young Adult
13. Rex Siao Young Adult
14. Warren Limpiado Young Adult
15. Allan Canama
16. Jethro Flloresca
17. Jerome Tarce
Sabayle Fraxedes The Vine Saturday 4:00PM 1. Rexyl Cañete Couple
2. Erwin Cañete Couple
3. Gloria Cutang Couple
4. Allan Bisnar Couple
5. Vivian Bisnar Couple
6. Gemma Bautista Couple
7. Rembrant Bautista Couple
8. Redh Honoridez Couple
9. Beth Honoridez Couple
10. Gemberg Ang Couple
11. Robert Cantoy Couple
12. Janis Cantoy Couple
13. Josie Comaling Couple
Couple
Sabayle Fraxedes Calderon Wednesday 7:00PM 1. Laiza Arnado Couple
2. Alex Arnado Couple
3. Jess Palma Couple
4. Arleen Palma Couple
5. Jay Yuvallos Couple
6. Christie Yuvallos Couple
7. Jopet Pastrana Couple
8. Cardyleen Pastrana Couple
9. Anthony Po Couple
10. Heide po Couple
11. Faith Canama Couple
12. Celso Canama Couple
13. Arvin Francisco Couple
14. Sheila Francisco Couple
15.Wilfredo Castillo Couple
16. Mrs. Ochiai
Sabayle Sharon Faye Fairest Monday 6:00PM 1.Jonahlyn Salar Couple
Sabayle Sharon Faye 2. Sachiko Dakay Couple
3. Joyce Ellen Lao Couple
4. Jassem Miranda Young Adult
5. Rotchelle Mae Gatcho Young Adult
6. Gloryvic Sevilleno Young Adult
9. Jan Danielle Bation Couple
10. Alren Delez Couple
11. Alma Cabardo
12. Mona
13. April
Silva Karren Karren’s Group Thursday 5:30 1. Adelei Urtal
2. Jaydee Datanagan Youth
3. Geneva Youth
4. Therese Sanchez Youth
5. Kaye Salapore Youth
6. Mel Bonite Youth
Youth
Taberos Caesar Rex Tuesday Group Tuesday 8:30PM 1. Ramon Mendoza Couple
2. Carl Dakay Young Adult
3. Juvanne Paler Young Adult
Young Adult
Taberos Caesar Rex Pastors Monday 4:00 PM 1. Jimboy Millamena
2. Manny Sisi Young Adult
3. Ruel Aliño Young Adult
4. Rizaldy Ganar Couple
5. Jimmy Salar Couple
Couple
Taberos Caesar Rex BOT Friday 5:00 1. Jaime Alviola
2. Douglas Rustila Sr. Couple
3. Joven Dalman Couple
Couple
Taberos Caesar Rex PTEAM 1. Christian Vidal Couple
2. Kerwin Puracan Couple
3. Jlo Gemang Young Adult
Young Adult
Taberos Caesar Rex JCP 1. Gerald Gatela Young Adult
2. Franz Espinosa
3. Emma
4. Adelaida Masancay
5. Randy
6. Chona Soque
8. Rose Rosales
9. Jezell Go
10. Flor
Tarce, Rafael Jr. Boys
1. Jephte Miranda Youth
2. Jihl Navares Youth
3. Kc Sugano Youth
4. Francis Cuevas Youth
Vidal Christian Group B Saturday 3:00PM 1. Chrysler Duaso Young Adults
2. Adrian Duites
3. Aian Comaling
4. Jehiel Miranda
Zabala Gloria Seniors Thursday 3:00PM 1. Erlinda Gallo Senior
2. Lilian Cutang Senior
3. Mrs. Gerenia Senior
4. Belen Ylanan Senior
5. Venus Villamor Senior
6. Ptra. Labing Senior
7. Isabel Yap Senior
B-GROUP LEADER B-GROUP NAME DAY OF THE WEEK TIME PLACE MEMBERS OF BGROUP NETWORK
Ablaza Jeremiah Hunks Sunday 3:00PM Church
1. Allyson Duites Youth
2. Elijah Chua Youth
3. JM bergado Youth
Ablaza Krizia Almaira Kori Friday 5:00PM Church Youth
1. Cookie Cutang Youth
2. Kryzshelle Ortega Youth
3. Kaye Elvena Youth
4. Chloe Maxilom Youth
5. Snead Maxilom Youth
Acogido Wenifreda Leader’s Group Tuesday 6:00PM Church Office Senior
1. Rochelle Mae Gatcho Young Adult
2. Fern Dalman Couple
3. Sharon Duhaylungsod Couple
4. Fe Toring Couple
5. Crisbitha Lopez Couple
6. Ethel de Guzman Couple
7. Gloria Cutang Couple
Alvizo Jay-R Jay-R’s Group Sunday Church Young Adult
1. Jyles Sino Youth
2. Albert Tan Youth
3. Redh Honoridez Youth
Arnado Adrianne Adrianne’s Group Sunday 2:00PM Mc Do Jones Youth
1. Aubrey Lopez Youth
2. Cheryn Cuevas Youth
3. Lovely Sy Youth
4. Angelica Nosorno Youth
Asensi Dawn Preciosa Babies Church Youth
1. Hannah Francisco Youth
2. Tanya Prieto Youth
3. Anna Montesclaros Youth
5. Kathleen Silva Youth
6. Mariane Generana Youth
Bation Lanz Gwapings Sunday 4:00PM Church Couple
1. Cam Albania Young Adult
2. Gerald Gatela Young Adult
3. Jerome Young Adult
4. Jovan Atabelo Young Adult
5. Christian Enad Young Adult
6. Douglas Rustila Young Adult
Bation Lanz Capitol Pensionne Tuesday 2:00PM Capitol
1. Janelle Reloj
2. Michael
3. Ramil
4. Mera
5. Elenita
6. Vergie
7. Edgie
8. Allison
Bation Lanz Boys Thursday Church
1. Kean Canas Young Adult
2. Jeff Canas Young Adult
Open Cell Church
1. Krizia Ablaza Youth
2. Maya Nievares Youth
3. Dawn Asensi Youth
4. Aegean de Pio Youth
5. Redh Honoridez Youth
6. Alfonso Yap Youth
7. Jeremiah Ablaza Youth
8. Adrianne Arnado Youth
9. Steffi Suico Youth
Cabahug Dyreen New Church
1. Pearl Young Adults
2. Karren Young Adults
3. Jenny Young Adults
Canama Allan Believers of Jesus Church Young Adult
Canama Allan 1. Micah Cabrera Youth
2. Aldrin Duites Youth
3. Kirby Tarce Youth
4. Samuel Reloj
5. Scott Camasu
6. Chrysdave Duaso
7. Richard Guerrero
8. Mike Peloton
Cañas Kean The Boys of Truth Saturday 2:00PM Young Adult
1. Jahzeel Puracan Youth
2.Kurt Sugano Youth
3. Axel Arnado Youth
4. James dela Cruz Youth
5. Michael dela Cruz Youth
6.Argie delos Santos Youth
7. Joshua Turtosa
Cañete Rexyl Parthenia Friday 6:00PM Church Couple
1. Jan Millamena Young Adult
2. Joy Puracan Young Adult
3. Karen Puracan Young Adult
4. Retchel Alforque Young Adult
5. Crystal Young Adult
6. Gladish Engracial Young Adult
Cantoy Janice Wives Sunday Church Couple
2. Mahal Vidal Couple
3. Jeremarie Love Couple
4. Kathleen Paderes Couple
Couple
Cantoy Robert Newly Wed Saturday 2:00PM Church 1. Ena Senior
2. Rafael Couples
3. Rosendo Redoble Couples
4. Marieli Redoble Couples
Couples
Cantoy Robert Paul Young Couples Church 1. Ryan Villamor Couples
2. Lyn Villamor Couples
3.Ryan Benemirito Couples
4. Belle Benemirito Couples
Cotiamco Cyril Choy’s Group Sunday 4:00PM Church 1. Jeremiah Ablaza Young Adult
2. Redh Honoridez Youth
3. Francis Youth
Youth
Cuevas Cape Sunday Group Sunday Church 1. Red Niog Youth
2. Kim Villamor Youth
3. Teresa Montesclaros Youth
4. Summer Gonzales Youth
5. Reibelle Taberos Youth
6. Dyanne Castellano Youth
7. Ria Iman
Daan Rhodalyn Rhoda’s Group Saturday 3:00PM Jones 1. Jansen Reyna Reyes Young Adult
2. Ledenlou Autida Youth
3.Noby Unajan Youth
4. Grace Dacoylo
Dakay Carl Bright Academy Friday 6:30PM Banilad
1. Jojie
2. Raymart
3. Daymie
4. Ryan
5. Aisa
Dalman Fern Path Finders Friday 7:00PM Church 1. Alma Merilles Couple
2. Querey Cabaluna Couple
3. Bella Era Alfoja Couple
4. Ally Alfoja Couple
5. Sharon Duhaylungsod Couple
6.Ana Barbara de Rosas Couple
7. Emma Piquero Couple
8. Roselyn Solana Couple
9. Maricel Yap Couple
10. Ruth Ezra Couple
Couple
Dalman Fern Thursday Group Thursday 3:00PM Labangon 1. Emma Arenajo Couple
2. Anna Arenajo Couple
3. Nening Sasil Couple
4. Bebie Sasil Couple
5. Earla Yap Couple
6. Judith Couple
7. Lalang Couple
Couple
Dalman Fern Wives Friday 5:00PM Church 1. Anna Arenajo
2. Chona Soque Couple
3. Juvy Gañolon Couple
Couple
Dalman Fern Singles Saturday 5:00 PM Church 1. Krista Famor Couple
2. Mia Medora Young Adult
3. Chamae Loon Young Adult
4. Gwen Viado Young Adult
Dalman Joven Chosen Few Friday 7:00PM Church 1. Donald Alfoja Couple
2. Romel Cabaluna Couple
3. Jocel Peloton Couple
4. Harvy Solana Couple
5. Mario Merilles Couple
6. Noel Piquero Couple
Couple
de Rosas Robert Wednesday Group Wednesday 7:30PM Church 1. Ben Acogido
2. Wennie Acogido Couple
3. Jess Logarta Couple
4. Tessie Logarta Couple
5. Fe Salvador Couple
6. Bebe Puracan Women
7. Venus Villamor Women
8. Loloy Sasil Couple
9. Manny Villanueva Couple
10. Cirila Labaya Couple
Couple
de Rosas Robert Capitol BS group Monday 5:30PM Capitol 1. Michelle Ortega
2. Lea
3. Dodong
4. Belinda
5. Berny
6. Ian
de Rosas Robert Banilad Saturday 6:30PM Mandaue 1. Joey
2. Rose
3. Edilyn
4. Fe
5. Gina
6. Fretzel
7. Nina
Delez Alren Luz Cairdeas Sunday 2:00PM Church 1. Adrianne Arnado Young Adult
2. Maya Nievares Young Adult
3. Jenny Gallego Youth
4. Althea Virtucio Young Adult
5. Kryzvyl Calero Young Adult
6. Krizia Ablaza Youth
Youth
Escudero Ellys 1. Hannah Matibag
2. Zenia Vidal
3. Kyzelle Villamor
Espinosa Franz Friday Friday 7:00PM Church 1. Zenaida Villar Couple
2. Lyn Rarang Couple
3. Grace Lao Couple
4. Titz Sabayle
5.Mrs.  Gemang
Espinosa Kay Souljahz Saturday 3:00PM Church 1. Anne Camille Camilon Young Adult
2. Rochell Jean Oville Youth
3. Pamela Gay Dadang Youth
4.Edmae Carol Barrida Youth
5. Faithhope Calo Youth
6. Roxelle Give dela Peña Youth
Youth
Famor Eugeanne Krista Budz Sunday 3:00PM Escario 1. Glazy Jane Turtosa Young Adult
2. Rhodalyn Daan Young Adult
3. Mayceil Caber Young Adult
4. Laleine Bergado Young Adult
5. Kriszel Dizon Young Adult
6. Sheila Mae Cagatan Young Adult
7. Sairah Mae Cagatan Young Adult
8. Christy Faith Ocaba Young Adult
9. Janis Cañas Young Adult
10. Sweetzer Llamas Young Adult
Young Adult
Famor Eugeanne Krista Saturday 2:00PM Church 1. Cape Cuevas Youth
2. Dawn Asensi Youth
3. Xhyca Duhaylungsod Youth
Young Adult
Gabasa Deo Thursday Group Thursday 8:00PM Mandaue 1. Aurelio Damole
2. Mimi Damole Couple
3. Rowena Gabasa Couple
Couple
Galindo Tabetha Best Buddies Wednesday 8:00AM VCMC 1.Shiela Francisco Couple
2. Fern Dalman Couple
3. Nanette Couple
4. Celestial Kiok Couple
5. Nening Bonite Couple
Couple
Galindo Tulips Love Sunday 3:30 Church 1. Dinah Joy Oro Youth
2. Eurika Youth
3. Kresia Guiral Youth
4. Pamela Labiaga Youth
5. Paula Urbiztundo Youth
6. Heather Lim Youth
Youth
Gallo Johannie Sinai Sunday 2:00PM Lahug 1. Jessica Cal Couple
2. Aileen Salazar Couple
3. Shiela Cal Young Adult
4. Zizzi Vitor Couple
5. Priscilla Cabusas Couple
Couple
Gatcho Rochelle Mae Ashers Wednesday 7:00PM Ayala 1. Ellys Escudero Young Adult
2.Lindsay Asensi Young Adult
3. Bernice Tañajura Young Adult
4. Vanessa Florentino Young Adult
5. Charisse Mancio Young Adult
6. Gellian dela Cruz Young Adult
7. Honey Faith Lim Young Adult
8. Divine Grace Calo Young Adult
9. Queenie Ganar Young Adult
10. Faith Borden Young Adult
11. Rezza Belandres Young Adult
12. Rhea Young Adult
13. Davelyn Rumalay Young Adult
Young Adult
Gerenia Phillip Gerenia Group Thursday 3:00PM Annex Bldg 1.Mario Albo Senior
2. Ranillo Bation Senior
3. Eric Cal Senior
4. Alberto Calo Senior
6. Jess Logarta Senior
7. Cezar Martinez Senior
8. Ronald Rivera Senior
9. Demetrio Sasil Senior
10. Vic Serrano Senior
11.Rolly Zabala Senior
Senior
Lagahid Roma Better Half Saturday 2:00PM 1. Pam Bation Couple
2.Joreyna Go Basañes Couple
3. Joy Couple
4. Lorelie Alcontin Couple
5. Michelle Constantino Couple
6. Grace Calo Couple
Lagahid Roma CBS moms School Canteen 1. Zizzi Vitor Couple
2. Karissa Salar Couple
3. Jonahlyn Salar Couple
4. Jasmine Toledo
Lim Benzon Thursday Group Wednesday 6:30PM Mandaue 1.Florida Acibar
2. Leo Acibar Couple
3. Anton Florendo Couple
4. Lily Florendo Couple
5. Jay Yuvallos Couple
6. Christie Yuvallos
7. Erlinda Gallo
Logarta Michael Michael’s Group Sunday 10:00AM 1. Jf Venz Dalman
2. Roel Galindo Youth
3. Mattheiu del Mar Youth
4. Isaiah Youth
Manigsaca Karl Couple Saturday 2:00PM 1.Margielou Vailoces
2. Big J Vailoces Couple
3. Rojas Couple
4.Rojas Couple
5.Villena Couple
6.Villena Couple
7.Benemirito Couple
8.Benemirito Couple
9. Dyreen Cabahug Couple
10. Ray Cabahug Couple
11. Cherry Ann Lagulos Couple
Manigsaca Karl Smile 1. George Garcia
2. Mae Sanoy
3. Kenneth Chua
4. Cecille Ballo allo
5. Bianca Garcia
Millamena Jun Mt. Zion Friday 8:00PM 1. Eric Cal Couple
2. Edmond Lopez Couple
3. Alejandro Espinosa Couple
4. Al de Guzman Couple
Couple
Millamena Rachel Banawa Thursday 2:00PM 1. Rejean Villar Couple
2. Lalang Villar Couple
3. Ellen Caballes Women
4. Natalia Figuracion
5. Dawn Figuracion
6. Marie Amasa
7. Joan Labiaga
8. Anacleta Caburnay
9. Annie Sudom
10. Julie Parenzo
11. Marjorie Balorio
12. Lady Caballes
Millamena Rachel Beauty and Brain Sunday 4:00PM 1. Roma Lagahid Couple
2. Armi Vaño Couple
3. Rutchell Bajenting Couple
4. Hilda Bandoy Young Adult
5. Ruth Cruz Couple
6. Gladys Oro Couple
7. Nene Bagtilay Couple
8. Imee Roble Couple
9. Flordeliza Rome Couple
10. Dolores
Millamena Rachel Millamena Rachel Monday 6:00 PM 1. Samuel Bangalao Couple
2. Lexen Bangalao Couple
3. Farida Mantilla Couple
4. Belen Anay Couple
5. Longlong Anay Couple
6. Wilfredo Lo Couple
Youth
Millamena Rachel School Wednesday 8:00AM 1.Rosalinda Gargoles
2. Cecil Cantil
3. Nelly Bromo
4. Joylyn Ygay
5. Eva Dinopol
6. Joy Pagtalunan
7. Soponia taan
8. Merle Andaya
9. Cela Zosa
10. Emma Sabelo
11. Marynoll Cardenas
Millamena Rachel Car Washers Monday 7:00PM
1. Mike
2. Renante
3. Joseph
4. James
5. Nene Bagtilay
Miranda Arfaith International Min Wednesday 5:00PM 1. Felix Mokuna Young Adult
2. Henry Youth
3. Tah Youth
4. Cj Youth
5. Wennie Youth
6. Caroline
7. Dorga
Miranda Jassem Horaios Sunday 4:00PM 1.Apple Patalinghug
2. Strawberry Patalinghug Young Adult
3. Edsariane Cupin Young Adult
4. Janelle Palma Young Adult
5. Errol Barrida Young Adult
6. Karren Urbiztundo Young Adult
7. Beulah Dabon Young Adult
Young Adult
Nievares Maya SWU girls Tuesday 1:00PM 1. Shaira Cabrera
2. Keziah Galay Youth
3. Hazel Jao Youth
4. Alsbeth Ferrolino Youth
5. Joice Delos Reyes Youth
Youth
Palma Janelle Ariana Los Fieles 1. Karren Silva Young Adult
2. Kay Espinosa Young Adult
3. Aegian de Pio Young Adult
4. Janelle Reloj Youth
5. Tulips Galindo Young Adult
6. Aimee Comaling Young Adult
7. Mayie Damole Youth
Palma Janelle Ariana Cuties Tuesday 6:00PM 1. Reibelle Taberos Young Adult
2. Am-Am de Rosas Youth
Youth
Piquero Lucky Lucky Sunday 2:00PM 1. Ren Rebosura Youth
2. Donjie Alfoja Youth
3.Franc Manigsaca Youth
4. Fortvict Manigsaca Youth
5. Joseph Ocaba Youth
Youth
Sabayle Fraxedes Superferries Monday 6:00PM 1 Couple
2. Francis Sevilleno Couple
3. Arfaith Miranda Couple
4. Jay r Alvizo Young Adult
5. Stephen Young Adult
6. Andy Gabriel Medora Young Adult
7.Christian vidal Young Adult
8. Kenneth puracan Couple
9. Lanz Bation Young Adult
10.Marlo Medalla Young Adult
11. Larkinz Rarang Couple
12. Mc Kevin Delloro Young Adult
13. Rex Siao Young Adult
14. Warren Limpiado Young Adult
15. Allan Canama
16. Jethro Flloresca
17. Jerome Tarce
Sabayle Fraxedes The Vine Saturday 4:00PM 1. Rexyl Cañete Couple
2. Erwin Cañete Couple
3. Gloria Cutang Couple
4. Allan Bisnar Couple
5. Vivian Bisnar Couple
6. Gemma Bautista Couple
7. Rembrant Bautista Couple
8. Redh Honoridez Couple
9. Beth Honoridez Couple
10. Gemberg Ang Couple
11. Robert Cantoy Couple
12. Janis Cantoy Couple
13. Josie Comaling Couple
Couple
Sabayle Fraxedes Calderon Wednesday 7:00PM 1. Laiza Arnado Couple
2. Alex Arnado Couple
3. Jess Palma Couple
4. Arleen Palma Couple
5. Jay Yuvallos Couple
6. Christie Yuvallos Couple
7. Jopet Pastrana Couple
8. Cardyleen Pastrana Couple
9. Anthony Po Couple
10. Heide po Couple
11. Faith Canama Couple
12. Celso Canama Couple
13. Arvin Francisco Couple
14. Sheila Francisco Couple
15.Wilfredo Castillo Couple
16. Mrs. Ochiai
Sabayle Sharon Faye Fairest Monday 6:00PM 1.Jonahlyn Salar Couple
Sabayle Sharon Faye 2. Sachiko Dakay Couple
3. Joyce Ellen Lao Couple
4. Jassem Miranda Young Adult
5. Rotchelle Mae Gatcho Young Adult
6. Gloryvic Sevilleno Young Adult
9. Jan Danielle Bation Couple
10. Alren Delez Couple
11. Alma Cabardo
12. Mona
13. April
Silva Karren Karren’s Group Thursday 5:30 1. Adelei Urtal
2. Jaydee Datanagan Youth
3. Geneva Youth
4. Therese Sanchez Youth
5. Kaye Salapore Youth
6. Mel Bonite Youth
Youth
Taberos Caesar Rex Tuesday Group Tuesday 8:30PM 1. Ramon Mendoza Couple
2. Carl Dakay Young Adult
3. Juvanne Paler Young Adult
Young Adult
Taberos Caesar Rex Pastors Monday 4:00 PM 1. Jimboy Millamena
2. Manny Sisi Young Adult
3. Ruel Aliño Young Adult
4. Rizaldy Ganar Couple
5. Jimmy Salar Couple
Couple
Taberos Caesar Rex BOT Friday 5:00 1. Jaime Alviola
2. Douglas Rustila Sr. Couple
3. Joven Dalman Couple
Couple
Taberos Caesar Rex PTEAM 1. Christian Vidal Couple
2. Kerwin Puracan Couple
3. Jlo Gemang Young Adult
Young Adult
Taberos Caesar Rex JCP 1. Gerald Gatela Young Adult
2. Franz Espinosa
3. Emma
4. Adelaida Masancay
5. Randy
6. Chona Soque
8. Rose Rosales
9. Jezell Go
10. Flor
Tarce, Rafael Jr. Boys
1. Jephte Miranda Youth
2. Jihl Navares Youth
3. Kc Sugano Youth
4. Francis Cuevas Youth
Vidal Christian Group B Saturday 3:00PM 1. Chrysler Duaso Young Adults
2. Adrian Duites
3. Aian Comaling
4. Jehiel Miranda
Zabala Gloria Seniors Thursday 3:00PM 1. Erlinda Gallo Senior
2. Lilian Cutang Senior
3. Mrs. Gerenia Senior
4. Belen Ylanan Senior
5. Venus Villamor Senior
6. Ptra. Labing Senior
7. Isabel Yap Senior